top of page

לימודי יוגה תרפיה 2023-2024

קורסי יסוד והסמכה (מעל 350 שעות לימוד)

יוגה אינטגרטיבית כתרפיה

ציפי נגב

350 שעות
גישה אינטגרטיבית לסוגיות גופניות, נפשיות, טראומה כואב לטיפוח תנ ענלעבר ריפוי

יוגה תרפיה גוף-תבונה קורס תלת שנתי

רייצ׳ל קרנצמן מיכל ירקוני ענת פרייס

3 שנים (כ840 שעות לימוד)
קורס יוגה תרפיה מקיף היחיד בישראל המוכר על ידי הארגון הבינ״ל ליוגה תרפיה

מסלול סווסטה להכשרת מורים ליוגה תרפיה

איריס קליין

850 שעות 28 חודשים
תוכנית מקצועית המלמדת את ההיבטים המועילים ביותר של היוגה המסורתית ככלי לתרפיה יחד עם יישומה של משנתו של הגורו הידוע קרישנמצ'ריה, ופיתוחה על ידי תלמידו א.ג. מוהן, אשתו, בתו ובנו דר' גאנש מוהן, ביחד עם התייחסות לאיורוודה, רפואה מודרנית ואינטגרטיבית. הקורס מתאים ל: מתרגלי יוגה המעוניינים להעמיק את התפתחותם האישית בדרך היוגה וללמוד מיומנויות בהן יוכלו להשתמש בכל שאר החיים שלהם וביום יום. מורים ליוגה מכל הזרמים והשיטות המחפשים הבנה רחבה יותר של הספקטרום המלא של תרגולי היוגה לרבות אסאנה, פראניימה, מדיטציה, הסוטרות של היוגה, מנטרות וצ'אנטים. אלה המעוניינים ללמוד את משנתו של קרישנמצ'ריה ממקור הקרוב אליו. מתרגלי יוגה המעוניינים לבנות בסיס מוצק ללמד יוגה לאנשים בכל גיל ורמת כושר גופני.

קורס בסיס ביוגה תרפיה 350 ש"ל

רועי אראלי

350 ש"ל - 9 חודשים ועד לסיום הסטז'
הכשרת מורים ליוגה במקצוע היוגה תרפיה בשיטת גולדמן לטיפול בכאבים ממקור אורתופדי. בקורס נתמקד באופן מיוחד בפתרון בעיות גב - כאבי גב, כאבי צוואר, בלטים בצוואר ובגב תחתון, פריצות דיסק, היצרויות של תעלת חוט השדרה ובעיות גב מורכבות. שיטת גולדמן מהווה בסיס עבודה עבור כל הגילאים ובמצבים בריאותיים מגוונים כגון הריון ושיקום מהריון ולידה, שיקום מתאונות וניתוחים, הגיל השלישי, מצבים אוטואימוניים ועוד.

תרפיה ביוגה.

תמר מרנין

שנתיים, 20 חודש, 600 ש"ל + 200 ש"ל סטאג'.
שנה ראשונה עוסקת במהות התרפיה ביוגה ומתמקדת בנושאים: אנטומיים, פיזיולוגיים ולימוד קבוצות בעלי צרכים דומים: הריוניות, פריצות דיסק קשישים ועוד. שנה שנייה עוסקת בכלי היוגה להתמודדות עם בעיות רגשיות ופתולוגיות נפשיות.

קורסי התמחות (70-200 שעות לימוד)

מבואות היוגה כתרפיה

11 המורות הבכירות ביותר ליוגה תרפיה בישראל

שלושה חודשים, 80 ש"א
12 סדנאות עומק ייחודיות בתחומים הכי משמעותיים שיש למורה ליוגה לדעת בתחום היוגה תרפיה. ידע והתפתחות מקצועית מהותית והיכולת להבין את המתרגלים שאיתך ולשמור עליהם בבטחון בזמן תרגול. מפגשים עם מיטב המורות ליוגה תרפיה בארץ! כל אחת מהן מכשירה מורים ומטפלים ביוגה תרפיה ומביאה איתה לקורס עולם תוכן מרתק ומעמיק. הדרכות מקצועיות ופרקטיקום שילוו אותך בדרך כדי לוודא הפנמה של הנלמד בשטח.

רושמות בגוף

ענת פרייס

200 שעות, 8 חודשים
יוגה תרפיה נשית, התומכת בנשים בכל מעגלי החיים, ובהתמודדויות שונות עם מצבים מורכבים כגון פציעות, תסמונות, פתולוגיות המאפיינות נשים בגילאים שונים. הקורס מתמקד באימבודימנט כבסיס ליוגה תרפיה, ומקנה מיומנויות במעבר מהוראת יוגה לטיפול ביוגה תרפיה.

נשימה ככלי טיפולי

ד״ר זהר פישמן שוורץ

134 שעות , 5 חודשים
קורס חדש ויחודי שהופך את הנשימה לכלי לאבחון וטיפול. הקורס יכלול תאוריה ותרגול, מעקב אחרי מקרים וסטאז׳ מונחה. בקורס ילמדו גם תרגילי נשימה ופרנאימה המחזור השלישי במהדורה המקיפה יחל ב 17.10 ויימשך לאורך 18 מפגשים בימי שלישי במכללה האקדמית וינגייט נתניה.

קורס יוגה תרפיה למערכת השלד שריר ומערכת העיכול

ברק פליישר/ רוני זולברג

70 שעות 7 חודשים
במהלך הקורס נלמד כיצד להתאים אימון יוגה טיפולי לבעיות נפוצות במערכת השלד שריר ומערכת העיכול. נסקור פתולוגיות נפוצות ונכיר מודלים לאבחון ולהתאמה של אימון יוגה טיפולי במסורת הויני היוגה. להעמקה והשלמת הידע נקבל קווים מנחים וכלים מעולם הפיזיותרפיה. בקורס יושם דגש על כלים מעשיים ועל ניתוח תיאורי מקרה. הקורס מוכר על ידי ארגון מורי היוגה.

טקסט כתרפיה

ציפי נגב ואביגיל פן

70×3 שלוש חטיבות כול אחת בהיקף 70 נפרדות בקורס של 210 שעות
קריאה, הגות ואמבודימנט בתמות מתוך האופנישד, בהגווד גיטה וסיפורי אלים ואלות ככלי טיפולי להפחתת דוקהה אי הנחת הקיומית

תאי יוגה תרפי

אלפונס טרשל

28 מפגשים
קורס מטפלים מוסמכים בתאי יוגה תרפי עם מפתח השיטה אלפונס טרשל הקורס השנתי יתחיל ב-24 באוקטובר 2023 בתל-אביב תאי יוגה תרפי היא שיטה המשלבת את העיסוי התאילנדי עם תרגילי היוגה כאשר עיקר העיסוי מבוסס על הפעלת גוף המטופל בתנוחות היוגה. אלפונס טרשל מנחה מטפלים בכיר ומנוסה מחבר ספר הקורס ומפתח השיטה תאי יוגה תרפי קורס מיוחד עם מורה מיוחד תוכנית הלימוד כוללת 3 אלמנטים: יוגה שיקומית - תרגול עדין שמלמד את התלמידים איך להתייחס למורכבויות בגוף כגון: בעיות אורתופדיות , שרירים תפוסים, ובעיות יציבה. במהלך השנה מבצעים סריקה של הגוף ובכל מפגש מתמקדים על אזור מסוים ותמיד עם התייחסות הוליסטית. כל מפגש, תרגול בן שעה וחצי, מונחה על ידי אלפונס באוריאנטציה שיקומית-טיפולית בהתייחסות לבעיה ספציפית באזור מסוים בגוף בהסתכלות הוליסטית, לדוגמא בעיה בכף הרגל והשפעתה על הברכיים ועל האגן (Sacro-Iliac) רב מערכתית וגם בעיות בשלבים שונים : אקוטי / פוסט אקוטי/ כרוני. כך בונה הוא סוג של תרגול שמורים ליוגה יכולים לשלב בהוראה שלהם לקחת את התרגול שיכול לעמוד בפני עצמו ואחרים יכולים לקחת אלמנטים מהתרגול שיהיו כמו תרגילי פיזיותרפיה שנותנים למתרגלים/מטופלים לתרגול עצמי לעשות בבית בין המפגשים/טיפולים. תאוריה - הקניית כלים לזהוי וטיפול בבעיות אורתופדיות. כולל הבנה אנטומית אורתופדית מדויקת הכוללת אבחנה מבדלת (זו רשימת האבחנות האפשריות המסבירות את הסימפטומים של המטופל). הלימוד הוא בהמשך ישיר לתרגול היוגה שמתקיים באותו המפגש ומתוארות פתולוגיות אפשריות למקרים שונים באותו אזור בגוף. לימוד של כשעה. טיפול במגע - טיפול מעולם התאי מסג', לומדים בו רצף טיפולי. תאי מסג' נעשה על מזרון, לרוב גוף-אל-גוף. הטיפול עשיר בטכניקות מגע: לישות, לחיצות, הנעות מפרקים, סטרצינג וטכניקות של כירופרקטיקה תאילנדית. טיפול כשעה וחצי-שעתיים. הטיפול לא מבוסס על מרידאנים יותר אנטומית אורתופדית. בשלהי הקורס התלמידים מעבירים שיעורים בשיקום, בונים תוכניות טיפול לפי בעיה ספציפית. ריטריט סופשבוע במסגרת הקורס בו יש אפשרות לתרגל מה שנלמד במשך הקורס (כולל ארוחות הכלולות בתשלום של הקורס). היחוד בתוכנית הלימוד של אלפונס: אלפונס התגורר כ- 5 שנים בתאילנד ולמד בבתי ספר מובילים שונים ומאסכולות שונות במקומות שונים בתאילנד. אלפונס לקח אלמנטים הטובים מכל הסגנונות והרכיב תוכנית טיפול אינטגרטיבית יעילה יותר ויתר על כן משלב גם טכניקות חדשניות מעולם הפסיה, עיסוי רפואי , (PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation בה משתמשים להגדלת טווחי התנועה ובכך להשיג שיטת טיפול יעילה יותר שבה ניתן להגיע לתוצאות אפקטיביות יותר בזמן קצר יותר תוך כדי הפחתת הכאב ואי הנוחות של המטופל תוך כדי תהליך הטיפול וגם לאחריו. הקורס שנתי והשנה זה יהיה המחזור ה-12 של הקורס ועם הנסיון שנצבר בלימוד מאות תלמידים מעולמות היוגה הטיפול והכושר הותאמה תוכנית הקורס במדויק הן לצרכים המגוונים של התלמידים והן לפתולוגיות השכיחות של המתרגלים / מטופלים שלהם בהבט הוליסטי רב מערכתי

אנדויוגה מ׳בית היוגה הנשית׳ - יוגה תרפיה לאנדומטריוזיס וכאבים כרוניים נשיים.

נורית סיון וקרן הלרשטיין אביטן

140 שעות - 7 חודשים מפגשים אחת לשבועיים
הכשרה למורות, ביוגה תרפיה נשית, המקנה התמחות בליווי נשים, בדגש על אנדומטריוזיס וכאבים כרוניים. עם: קרן הלרשטיין אביטן | נורית סיון חובר תחילת הקורס 24.10.23 ימי שלישי 9:30-14:30 תל אביב בואי לעבור איתנו שנה משמעותית בה תקבלי כלים מעמיקים שיטתיים ומסודרים להתמודדות עם כאב נשי ותעמיקי את הבנתך הטיפולית. שנה בה תהפכי ממורה ליוגה למלווה נשים כאובות, בליווי עוטף שלנו בצעדייך הראשונים, ותרכשי בטחון בהחזקת תהליכים מתמשכים. בקורס נלמד ונחווה כיצד היוגה יכולה להקל על אישה המתמודדת עם כאב, במרחב מרפא ותהליכי שיכיל תנוחות, תנועה, שיח וכלים לליווי רגשי, עבור המורה ליוגה. הגישה שתלמד בקורס נחקרה מדעית ונמצאה יעילה בשיפור איכות חייהן והפחתת עוצמות הכאב של נשים המתמודדות עם אנדומטריוזיס. ​ היקף הקורס 140 שעות, הכוללות: לימוד פרונטלי, פרקטיקום ומפגשי הדרכה קבוצתיים. הקורס מוכר ע״י ארגון מורי היוגה כהתמחות ביוגה תרפיה. תקציר: בעשור האחרון למדנו, חקרנו ופסענו צעד צעד בעבודתנו עם נשים המתמודדות עם אנדומטריוזיס וכאבים כרוניים, בכדי לדייק מה ייטיב עימן. פיתחנו את אנדויוגה, תרגול המותאם לנשים עם אנדומטריוזיס בכדי לתת מענה משולב הן לכאב הפיזי והן למצב הרגשי המורכב הנלווה לכאב כרוני. תרגול ייחודי זה נולד מתוך שילוב של תחומי התמחותינו: היוגה הנשית, היוגה תרפיה והפסיכותרפיה. השילוב שנוצר נותן מענה ייחודי לאישה המתמודדת עם כאב כרוני. הקורס משלב ידע תאורטי ופרקטי עבור המורה ליוגה במפגשה עם תלמידה כאובה כך שתוכל ללוות אותה בהתמודדות עם המורכבות של הגוף נפש. ​ ​בקורס תקבלי כלים שיטתיים ומסודרים איך להתמודד עם מקרים של כאב נשי, בדגש על כאבי אגן: -תקבלי כלים הכוללים תנוחות משקמות ורצפים תנועתיים להקלה על כאב נשי -תעברי תהליך אישי וקבוצתי תוך יישום הכלים ותרגולם תהיי במשך שנה במסגרת נשית משמעותית תומכת מלמדת ומאפשרת -תהפכי ממורה ליוגה למלווה נשים עם כאב כרוני תקבלי ליווי עוטף שלנו בצעדיך הראשונים כמורה ליוגה המלווה נשים עם כאב נשי -לכל אורך השנה תקבל הדרכה קבוצתית שלנו ושל הצוות שלנו -שעורי היוגה שלך יקבלו רבדים נוספים של עומק -תקבלי נסיון וביטחון להחזיק תהליכים מתמשכים ומורכבים הכוללים לעיתים מרחב של אי ודאות -תרכשי כלים לשילוב שיח בתוך התרגול -תחווי את היתרונות של מרחב קבוצתי מרפא ותומך -תצטרפי לקהילת מורות ליוגה המטפלות בכאב נשי בגישתנו אנו מתייחסות לעבודה עם כאב כרוני, כפתח עבור אישה להכיר את גופה ואת עצמה דרך עדשות נוספות. אנו מזמינות אותה לפגוש את התחושות והנושאים בחייה שמבקשים את תשומת הלב שלה, מתוך אמונה שתשומת הלב ונוכחות עם מה שעולה יכולות לקדם שינוי.

קורס הכשרת מורים להתאמת האימון להתמודדות עם סרטן

סיגל ביבר, שירה נהלוני גליקסברג

ינואר עד סוף מאי 2024 כ 153 שעות אקדמיות + סטאז
הקורס הינו קורס מקצועי למורים מנוסים המבקשים לקבל כלים להתאמת התרגול להתמודדות עם סרטן בכל שלבי הטיפול במחלה, החלמה או חיים לצד מחלה. הקורס מהווה קרקע פוריה להתפתחות אישית בתרגול העצמי וכן כמורים ליוגה ומובילי דרך וסוכנים של בריאות. טיפוח עמדת המורה, חמלה ויציבות הן אבני יסוד בקורס. בקורס ישתתפו מרצים חיצוניים העוסקים בפיזיותרפיה לימפטית, מיניות ועובדות סוציאליות המלוות מתמודדים עם סרטן בקהילה על מנת לספק תמונה מלאה ומקצועית לשיפור איכות החיים.

בגוף אני מבריאה

יעל יצחק עידן מורים נוספים: ד''ר אפרת הברון, מיכל ירקוני, הדס פרי, ענת פרייס, אביגייל מולכו,

כשנה, 210 ש"א
בגוף אני מבריאה הינה הכשרה למורות ליוגה המבקשות לעבוד עם יוגה רגישה לטראומה ובתוך כך להכיר לעומק ptsd וcptsd על רקע פגיעה מינית והזנחה ריגשית. בהכשרה נלמד את עקרונות היוגה הרגישה לטראומה ואת המודל בגוף אני מבריאה

את מנוי הסנגהה שלנו כבר יצא לך להכיר?
המאסטר קלאס החודשי, הדרכת עמיתות חודשית, נכס דיגטלי באתר יוגה תרפיה ישראל, קבוצת ווטסאפ ייחודית, 10% הנחה על כללל האירועים והקורסים שלנו ועוד ועוד
במחיר מוזל וסופר מיוחד

bottom of page