top of page
couple meditating on beach

כנס היוגה תרפיה 2020

25 בדצמבר, 10:00 - 26 בדצמבר, 16:00

Child's Pose group

כנס היוגה תרפיה 2020

הכנס השנתי של יוגה תרפיה ישראל יתקיים בשנתו הראשונה במתכונת וירטואלית ויכלול את מיטב המורים והמטפלים בישראל, שיעורים ופאנלים שעוסקים בנושאים הבוערים בתחום. הכנס בדצמבר השנה יעסוק בהבנת המדע מאחורי יכולות הריפוי של היוגה העתיקה. בואו להכיר, לקבל ידע משמעותי, להשאר מעודכנים ולקחת חלק בצעד הראשון לביסוס היוגה תרפיה במעמדו כתחום טיפול מקצועי ורלוונטי בישראל. אם מתעוררת בכם התרגשות וסקרנות להצטרף למסע, מקומכם איתנו.

לוגו ארגון מורי היוגה
schedule yoga therapy conference

 25/12 יום שישי

משך השיעורים 75 דק', משך הפנאלים 45 דק- בין מפגש ומפגש תתקיים הפסקה של 15 דק

לוח הזמנים

נפגש עם המובילות בתחום ונשמע מהן איך הן רואות את התפתחות היוגה תרפיה כמקצוע, כיצד מעוררים מודעות לתחום ומה תנאי הסטנדרטיזציה שהן רואות לנכון להנהיג. ארגון מורי היוגה בישראל יציג את כוונותיו לעתיד וגם נגלה כיצד הארגון הבינלאומי ליוגה תרפיה (IAYT) משתלב בישראל. 

מבוא שיח והתנסות בתרגול יוגה שעיקרו שימוש בצליל ומנטרות ככלי טיפולי ביוגה תרפיה. צליל הוא כלי עתיק ביוגה, המאפשר הגעה לרבדים רבים ועמוקים, והשפעתו המטיבה על תרגול יוגה היא משמעותית.

צליל הוא אמצעי המאפשר גישה, השפעה ושינוי במקרים מגוונים של קשיים וליקויים מנטליים ופיזיים (שריר-שלד ומערכות בלתי רצוניות), שכן הוא משפיע על הגוף, הנשימה והמיינד ומגשר ביניהם. שימוש בצליל ואיכויותיו ביוגה תרפיה פוגש את המדע, בן היתר, בצורה מעניינת דרך התאוריה הפוליווגאלית של סטיבן פורג'ס, ומחקרים הנוגעים לבעיות במערכת העצבים כפרקינסון, ומערכת הנשימה.

ההרצאה תסקור מהי טראומה וכיצד היא משפיעה על המוח ועל מערכת העצבים, מדוע וכיצד יוגה תרפיה תומכת בהתמודדות עם תסמיני PTSD, ועקרונות בסיסיים של יוגה תרפיה לעבודה עם אנשים הסובלים מפוסט טראומה.

ההרצאה תלווה בהתנסות חווייתית בעקרונות, ובדוגמאות מסיפורי מקרה. לתקציר המלא

בהרצאה יציג ברק את הגישה של יוגה תרפיה לטיפול בכאב במערכת השלד שריר ויסקור את הדרכים בהם יוגה יכולה לעזור בהתמודדות עם כאב מההיבט הפיזיולוגי מערבי.

סוואמיג'י תסביר מה קורה לנו בזמן תרגול יוגה נידרה מנקודת מבטו של המדע המערבי. היא תתן את נקודת המבט של הפסיכולוגיה של היוגה על הדרך בה אנחנו עוברים מהעולם החומרי החיצוני דרך הגוף הפיזי, גוף האנרגיה של הנשימה, גופם הנפשי של הנפש והרגשות, ולגרעין העמוק ביותר של האישיות שלנו. התרגול המעשי של היוגה נידרה, יאפשר חוויה של מעבר בין רמות ההוויה שלנו וחזרה שוב, שלב אחר שלב. (באנגלית) לתקציר המלא

פאנל יוגה תרפיה בישראל- קווים לדמותו של מקצוע חדש והמטפל בו  / מיכל ירקוני, גלית לוין, חן אורבך, תמר מרנין, ציפי נגב ואיריס קליין 

10:00

שימוש בצליל ומנטרה ככלי תרפויטי ביוגה תרפיה / איריס קליין

11:00

יוגה תרפיה לתמיכה בנפגעי פוסט טראומה וטראומה צבאית / מיכל ירקוני

12:30

יוגה תרפיה לכאב כרוני / ברק פליישר

14:00

יכולות הריפוי של היוגה נידרה / סוואמי יוגרטנה (הודו)

15:30

 26/12 יום שבת

משך השיעורים 75 דק', משך הפנאלים 45 דק- בין מפגש ומפגש תתקיים הפסקה של 15 דק

מחקרים מוכיחים ששליטה על דפוסי נשימה היא כלי מעולה לעזרה בהתמודדות עם אתגרי התקופה הן מבחינה רגשית והן מבחינה בריאותית. בשיעור נבחן כיצד השתנו דפוסי הנשימה בזמן הקורונה ועל מה מעידים דפוסי הנשימה הנפוצים באוכלוסיות הסיכון. נדבר על איך להשתמש נכון בתרגילי נשימה לטיפול רגשי וגופני והאם כל תרגילי הפרנאימה נכונים לתקופה זו..?  נלמד איך להשתמש בפרנאימה להפחתת סטרס, ויסות מערכת החיסון וחיזוק עמידות מערכת הנשימה. לתקציר המלא

נשימה בימי קורונה / ד"ר זהר פישמן 

8:45

נצא למסע בו נחקור את הרבדים השונים של בעיות שכיחות בדפוסי יציבה. נתחיל מנקודת המבט הפיזית של שריר ועצב, נמשיך אל נקודות המבט של הBMC והפילוסופיה של יוגה ולבסוף נגשר בין הפסיכולגיה של האדם, האמונות, והתפיסות שלו על אותן בעיות פיזיות.(באנגלית)  לתקציר המלא

השפעתן של אמונות על הגוף הפיזי / רייצ'ל קרנצמן

10:15

המפגש יעסוק בהשפעה ההדדית בין תרגול היוגה ובין איכות החיים. נתמקד בנושא הכעס: מהות הכעס, הנפח שהוא תופס במעגל המחשבות שלנו, העוצמות אליהן הוא יכול להגיע והשפעותיהם על איכות החיים. נבחן את הנושא בהתבסס על הפסיכולוגיה של הגשטאלט, כתביו של ד"ר סרנו וסוטרות היוגה של פאטנג'לי. בנוסף לשיחה, המפגש יכלול תרגול שיקנה כלים להתמודדות ושינוי.   

אני והכעס שלי - דרך עולם הרפואה ועד הסוטרות / תמר מרנין

11:45

נפגש עם פורצות דרך בתחום היוגה תרפיה במוסדות ונשמע מהן איך הן הגיעו לשם ועל החוויה שלהן, איפה הן רואות את נקודות העצמה של היוגה תרפיה בתוך הארגון בו הן נמצאות וטיפים להרחבת המודעות במוסדות וארגונים שמעוררים בכם עניין. 

פאנל יוגה תרפיה ככח לשינוי במוסדות / שרון רוט, סיגל ביבר, תומר נופים, שי קפלן

13:15

לאורך כל חיינו אנו הנשים חוות שינויים הורמונאליים אשר ישפיעו על כל רובדי החיים. בשיעור זה נתמקד בשנים של גיל המעבר היכולות לאתגר את הגוף והנפש. נלמד על גיל המעבר בראי היוגה הנשית, נתרגל ונקבל כלים מתאימים להטיב עם עצמנו ועם מטופלות. 

תרגול יוגה נשית במעגל המחזורי של חיי האישה והשפעתו על גיל המעבר / מירה ארצי פדן

14:30

נותני החסות

IAYT-logo
לוגו ארגון מורי היוגה
hands on heart
bottom of page