top of page
באנר כנס היוגה תרפיה (1920 x 530 px) (1).png
ה-לוגו של יוגה תרפיה ישראל שקוף.png

הכינוס השנתי יוצא לדרך!
בחזרה למהות - התכנסות הקהילה

לוגו ארגון מורי היוגה.png
innovation

השראה והפרייה הדדית

target

לפתוח דלתות לאפיקים חדשים

inspiration

להפגש באמת במפגש קהילה, חיבורים ונטוורקינג

social-care

להתאגד לכדי כוח אמיתי לשינוי וקידום התחום

toolbox

הרחבת סל הכלים והידע מפי מיטב המורות ליוגה תרפיה

מתרגלים יוגה בכנס היוגה תרפיה 2021
*שימ.י לב* כל הטקסטים כתובים בלשון נקבה, אבל כמובן שפונים לכל המינים והמגדרים

כנס היוגה תרפיה 2024
בסימן: בחזרה למהות, 
הקהילה כמשאב

כנס היוגה תרפיה השנתי, מתקיים השנה בשיתוף פעולה מרגש של יוגה תרפיה ישראל וארגון מורי היוגה בישראל! 

הכנס יתמקד השנה בחזרה למהות- התכנסות הקהילה, הקהילה כמשאב. יכלול גם השנה את מיטב המורים והמטפלים בישראל, סדנאות עומק, תרגולים והרצאות מרתקות על יוגה תרפיה. ובעיקר יתן לנו את המקום להפגש ביחד, העוסקות בתחום והחולקות תשוקה וחזון. אתן מוזמנות להכיר אחת את השניה, את העומדות בראש התחום, להעמיק ולחקור, לקבל כלים פרקטים והרבה מאוד השראה לדרך משותפת ומרגשת שעומדת בפנינו. 
אם מתעוררת בך התרגשות וסקרנות מיכולות הריפוי של היוגה, מקומך איתנו, וזו היא הזמנה להצטרף למסע, גם השנה. 

רשימת התרגולים והסדנאות

שימו לב שישנן סדנאות לבחירה ובהן מספר מקומות מוגבלים 

לאחר קניית הכרטיס ניתן יהיה לשמור מקומך להשתתפות בסדנה הנבחרת

לוח הזמנים המלא

7:30-8:30
תרגול בוקר - התרגול וההוראה כמשאב לחיבור ותמיכה עצמית וקהילתית/ איריס קליין

החיים, ובמיוחד בישראל של פה ועכשיו, מזמנים מפגש לא פשוט עם dukha על כל גווניה ואולי במיוחד מפגש עם חוסר שליטה, פחד ואין אונים. אנחנו ההולכות בדרך התברכנו בחוכמת היוגה- בחמלה ובעדינות נבהיר, נעדן, נשיל ונתחבר בתרגול להוויה האינסופית שבתוכנו. ניזכר, ומשם, מהשינוי שבנו, אנחנו זוכות ללוות ברוך את תלמידנו למגע עם חסד זה. במקום הזה, הנחמה וכל המתבקש מאיתנו כבני אדם בזמנים אלה יתגלו.

8:45-10:15
מפגש קהילה וחלוקת הוקרות תודה
חמלה פנימה, חמלה החוצה- עכשיו הזמן לטפל גם בי / ג'ודיתא בן דוד

כאנשי יוגה וטיפול אנחנו פוגשים אנשים גם ברגעים קשים. כבר למדנו שמשברים הם חלק מהחיים אבל מה עושים כשפוגשים אותם באופן מתמשך? ומה קורה כשהמשבר הוא קולקטיבי ובכל פינה וגדול יותר ממשברי היומיום? בהרצאה נדבר על טראומה משנית ועל איך נדאג לעצמנו כמורים ומטפלים, ופשוט כמי שתומך סביבנו במי שבמשבר כחלק מהשגרה. איך עוצרים להקשיב לעצמנו, להשיל, להזין ולתרגל טכניקות טיפול חומלות ומאזנות עבורינו כבסיס יציב להמשך התמיכה שאנו מציעים החוצה.

10:30-11:30
איך גם את יכולה? קפיצת המדרגה המקצועית שלך- לבחירתך

1- מחקר ואקדמיה בשירות היוגה תרפיה / עידו לוי

בסדנה נבין את החשיבות של ביסוס מדעי וקריאה ביקורתית כדי להתבסס על ידע מהימן כאשר רוצים לתקשר את היוגה תרפיה הלאה, ומצד שני למה לא כדאי לנו לבסס את היוגה תרפיה על כל מחקר שאנו פוגשים. נכיר כלי בינה מלאכותית ( AI ) המאפשרים בקלות למצוא ולקרוא מאמרים אקדמיים וגישה מומלצת למאמרים המאפשרת למידה והתפתחות של היוגה תרפיה. בנוסף אציג מספר מחקרים מרכזיים מחקר המוח דרכם נכיר את הנושאים החשובים לנו כמורים ליוגה תרפיה: - המוח כרשת מורכבת - מדוע זה משנה את ההתייחסות לתופעות קליניות. - המוח המנבא והלומד - הבסיס הביולוגי של אי ידיעה ועל אפשרויות הלמידה והשיקום. - המוח הגופני - אינטרוספציה , ומערכות העצבים המרכזיות - השפעתו על יכולת הניבוי שלנו ועל החיים בכלל. - המוח החושב והקשוב - על אפקט הפלסיבו, הנוסייבו, וחשיבות המילים שלנו כמטפלים. - המוח המרגיש - המערכות שתומכות בתפקוד ריגשי ובמוטיבציה שלנו. - העצמי המוחי - המערכות שיוצרות את תחושת האני והקשר שלהן לפתולוגיות שונות. - המוח החברתי - על סינכרוניזציה , אמפתיה, סמדהי נסיים בשיחה על החשיבות לקדם מחקרים ויזמויות עם העולם האקדמי/רפואי של יוגה תרפיה, ואיך אפשר כבר כעת להתחיל .

2- יוגה תרפיה ברפואת העתיד / קרן הלרשטיין אביטן

כמורים ליוגה ויוגה תרפיסטים אנחנו מחזיקים חזון משותף, בו היוגה לוקחת חלק משמעותי ברפואת העתיד (וההווה). בכדי שזה יקרה עלינו להנגיש אותה, ולהכניס אותה לתוך מוסדות הרפואה ומרכזי הטיפול השונים. במפגש אציג את התוכנית הטיפולית של מרכז ׳איזון ארנה׳, מרכז לטיפול בניצולי הנובה, ואיך היוגה תרפיה השתלבה כחלק מרכזי מהתוכנית הטיפולית שמציע המרכז. 

במפגש זה נדבר על התהליך של הכנסת היוגה תרפיה למרכז הטיפול, מה נדרש בכדי ליצור שיח משותף בין המטפלים מהשיטות השונות,  איך לפתוח את עולם היוגה תרפיה עבור המטופלים ולא פחות חשוב, עבור הצוות הטיפולי ואיך זה בא לידי ביטוי בתהליך מול מרכז ארנה. המפגש מועבר על ידי קרן הלרשטיין אביטן, יוגה תרפיסטית, פסיכותרפיסטית ממוקדת גוף, ומנהלת תחום גוף נפש באיזון ארנה.

3- חלוצות דרך; תובנות במבט לאחור וצידה לדרך קדימה / יעל יצחק עידן ומיכל ירקוני

מהי דרך? המרחב המשתרע מהמקום בו אנו עומדות אל עבר המקום אליו אנחנו שואפות להגיע. בשיחה עם מיכל ירקוני וד''ר יעל יצחק עידן נביט בכברת הדרך שנעשתה בהתפתחות היוגה תרפיה בארץ, נביט אל האופק, אל עבר המקום אליו אנו רוצות להביא את היוגה תרפיה וננסה להבין מה הם הכלים והיכולות שעשויים לסייע לנו להרחיב את הדרך ולסלול נתיבים חדשים בהתפתחות היוגה תרפיה במרחב הפרטי, הקהילתי והציבורי.

4- Dharma Calls / סיגל ביבר

למילה דהארמה יש הרבה פרשנויות. אחת מהן היא יעוד. ולא סתם. הגשמת היעוד שלי זו ההגשמה העצמית המשחררת מסבל בדרך היוגה. במפגש נבחין בין דהארמה אוניברסלית ודהארמה אינדיבידואלית, נבין את משמעות הבניית התהליך אל עבר ההגשמה, נכיר את הדרך ואת מרכיביה על מנת להיטיב ולהתקדם ולהשיג את המטרות היוגיות והמקצועיות שלנו.

5- הערכה ואבחון על פי מערכת העצבים מודל הקושות / ענת פרייס

בסדנה נלמד לעשות אבחון והערכה של מטופלי יוגה תרפיה על פי מצב מערכת העצבים והקושות, על מנת להתאים את התרגול באופן אופטימלי.

6- קידום עסקי נשי/ מירה ארצי פדן

מפגש הרצאה ושיחה על היוגה הנשית כמודל עיסקי נשי במרחב כלכלי גברי. כיצד ניתן לדייק הצלחה עיסקית, מקצועית ואישית מבלי לאבד את השפה הנשית, המחזורית. כמורים ליוגה, לתנועה, לטיפול, אנחנו מחפשים דרך המתאימה עבורינו להצליח להגיע למרחב מתרגלים / מטופלים שיאפשר לנו להרגיש מסופקים מקצועית, אישית וכלכלית. הדרך המוצעת בתרבות שלנו לא בהכרח מתאימה אישית. פערים אלו עלולים ליצור קשיים במציאת הקהל הנכון, הקול האותנטי. לא פעם נרגיש שיתוק מקצועי, תקיעות וריחוק. האם למרות זאת ניתן למצוא קול אותנטי, דרך אישית המתאימה בדיוק עבורי? היוגה הנשית היא שביל פורץ דרך להצלחה אישית, מקצועית וכלכלית. מסע ייחודי בעולמות המנוהלים על ידי שיח גברי? מציאת קול אישי? מוזמנים לשיחה, הרצאה והשראה ממסע של 3 עשורים.

12:00-13:30

סדנאות מרחב ריפוי וכלים מקצועיים לבחירתך

1- לא רק שריר / אביב שניר

בלימודי אנטומיה בסיסיים מלמדים אותנו על מערכת השריר והשלד, על מערכת העצבים, מערכת הנשימה, על רקמות החיבור. בקלות ניתן להבין כי מדובר במערכות נפרדות אשר עובדות במקביל זו לזו. וכקווים מקבילים- נדמה שאין בניהן השקה. בסדנה נעמיק אל אחד השרירים המרתקים בגוף האדם, ואל החיבורים המיוחדים שלו למערכות הלב וכלי הדם, הנשימה, העצבים ולמערכת העיכול. ILIO-PSOAS. נבין איך להגיע אליו ולתרגל אותו באופן שיכול לפגוש קושי בכל אחת מהמערכות האלו ונתחיל לקבל תמונה מלאה על הגוף מבפנים.

2- עקרונות איינגר יוגה לשיקום / שי קפלן וצוות אנו יוגה

ב.ק.ס. איינגאר לימד אותנו לבצע את האסאנות תוך שאיפה לדיוק ולשמירה על דרך הישר בכל איברי הגוף, ובכך לאזן ולאחד בין הגוף, התודעה והנפש. בד בבד איינגאר אמר שהיוגה מזמינה כל אדם בכל מצב פיסי ורגשי לחוות את האסאנות בשלמותם. איך מגשרים בין השניים במקרים של פציעות? “It is while practicing yoga asanas that you learn the art of adjustment.” B.K.S. Iyengar. הסדנא תדגים ותאפשר למשתתפים לחוות איך השימוש באביזר פשוט כמו חגורה יכול לגשר על מה שנראה כפער עצום. בסדנא נעבוד ביחידים, בזוגות ובשלשות ונראה בתנוחות בסיסיות שונות כיצד החגורה מאפשרת להפוך את התרגול לשיקומי. נציג שימושים שונים של החגורה לפגישה קצת אחרת עם איברים מאתגרים בגופנו.

3- האגן כמיכל ביוגה תרפיה נשית וביצירה/ נורית חובר סיוון

סדנה זו מבוססת על שילוב הכלים הטיפוליים איתם  אני עובדת במפגשי עם נשים: יוגה תרפיה נשית וטיפול באמנות. 
מוזמנים/ות לחוות תרגול אינטגרטיבי בו עבודת גוף וחומר נפגשים על המזרן. ביחד נתרגל רצפים תנועתיים של יוגה נשית המשולבים עם יצירה בחימר. כך באמצעות היוגה והיצירה, נתמוך בצ׳אקרות התחתונות שלנו, נתקרקע, וגם נחזק את דפנות ה׳מיכל׳ עבור עצמנו ברובד הפיזי והרגשי.

4- דיאלוג במרחב הטיפולי / אסתי אור-ים

אנשים רבים באים אל מפגש טיפולי עם משאלה לתשובות למצוקות הגוף או הנפש. לא פעם, אנו המורים והמטפלים, מרגישים כי עלינו לספק ידע ותשובות מושלמות. אך מניסיון, ריפוי וצמיחה מתהווים בתוך הדיאלוג בטיפול. רכישת ידע מקצועי על מצבי בריאות וחולי או פגיעה, מאד חשובים לצורך מתן מענה, אך רק מתוך קשב לאדם הייחודי שאנו פוגשים נוכל לברור מתוך הידע הכללי, את מה שיתאים עבורו ולהמשיך לעשות זאת בדיאלוג מתמשך ומעצים. כדי לטפל מתוך דיאלוג עלינו להסכים לשהות במצב הלא יודע מראש, לא תמיד זה קל. אך פעמים רבות נפתח שם מרחב של ידע מסוג אחר. ידע שטמון בנו, שטמון במטופלים שלנו, גם מבלי שידענו עליו. בואו ננסה לפגוש מצב זה בסדנה 'דיאלוג במפגש הטיפולי' . נעזר בכלים מעולם היוגה וההתמקדות, (focusing) כדי לזהות ולעבד את החוויה של לא לדעת הכל מראש, ונשתף באופן דיאלוגי מהידע שיש בכל אחת ואחד מאיתנו. כבר כעת אני נכנסת אל המרחב הפתוח-לא בטוח הזה, כשאני מציעה את הסדנה. אני מבטיחה להכין אותה בשקידה, ואז – להסכים להתרווח בתוך הלא ידוע ולא יודעת הכל מראש.

13:30-14:15
ארוחת צהריים

14:15-15:45
סדנאות מרחב ריפוי וכלים מקצועיים לבחירתך

1- מנטרה כתנועה אל עבר תרפיה / ציפי נגב ואביגיל פן

במסגרת הכנס נבקש להביא דוגמה לכוח הטרנספורמטיבי והתרפויטי הטמון בפילוסופיה-פסיכולוגיה של היוגה. בסדנה נתעמק בכוח המרפא של המנטרה האופנישדית הקדומה "אסטו מה" (asato mā בריהד-ארנייקה-אופנישד), המכונה גם 'המנטרה המטהרת'. מנטרה זו נותנת לנו מפה שמאבחנת את מצבו הקיומי של האדם ואת הסיבות לסבל האנושי, ומציעה לנו אופק לתהליכי תרפיה. בסדנה: א. נזמר את המנטרה ונחווה את ההשפעה המרפאת של הצליל. ב. נקרא קריאה מעמיקה במנטרה, נבין את המילים, את המשמעות ואת המודל התרפויטי שהיא מציעה. ג. נתרגל תרגולים של אמבאדימנט (הפנמה גופנית), ונחקור את הרלוונטיות של המנטרה לחיינו היום, כאנשים שמבקשים מזור וכמורים ומטפלים.

2 - לגעת להרפות / מיקה בר-און

עבודה במגע היא דרך תקשורת מיוחדת שעניינה הוא הרגע הזה. שילוב מגע במפגש יוגה תרפיה מאפשר חיבור לרבדים נוספים ומגדיל את היכולת שלנו להגיש עזרה. בסדנה נניח לרגע למילים, לסיפור ולצורה החיצונית ונלמד איך לאפשר לתלמיד שאיתנו להרפות לתוך נוכחות מלאה, להניח את עצמו כאן ועכשיו.

3 - בריאות השדרה בראי הין יוגה / אלונה עופר

תרגול הין יוגה הוא תרגול שפונה לאספקטים שהרבה פעמים לא מקבלים מענה בתרגול שלנו ובחיים בכלל. האיכות היינית היא איכות של שהייה והשקטה, והתרגול המיוחד מאפשר עבודה אל רבדים עמוקים בגוף נפש שלנו. בסדנה נתבונן על הגב והשדרה מתוך עיניים יניות. בעזרת עקרונות התרגול היני נתנסה באופן אחר במנחים שונים שתורמים לתפקוד מיטיב של השדרה, ליצירת הזנה, שחרור ואיזון. נפגוש את הרקמות באותם איזורים כמו גם את ערוצי האנרגיה שעוברים ומשפיעים על תחושת הבריאות והחופש באיזור. ולא פחות חשוב, בין לבין נחווה גם את הקסם שבין יוגה על עצמנו.

4 -נשימה והתקפי חרדה- מי קדם למה / זהר פישמן שורץ

לאור העליה הדרמטית בהתקפי חרדה בישראל חשוב לכל מורה ליוגה להכיר וללמד את הכלי היוגי המעולה לריפוי התקפי חרדה - פרנאימה לשינוי ביוכימי. נהוג לחשוב שהמקור להתקפי חרדה הוא פסיכולוגי אך מחקרים מראים אחרת: לעיתים הגורם הוא התקבעות של דפוס נשימה לקוי. בהרצאה נתרגל נשימה ונלמד לסירוגין. נכיר את הקשר בין נשימה, חרדה והתקפי חרדה, נלמד לאבחן דפוס נשימה לקוי המוביל להתקפי חרדה, לדעת ממה חשוב להיזהר בהוראת היוגה הקבוצתית והאישית, ולהשתמש בנשימה כריפוי עבור הסובלים מהתקפי חרדה.

15:45-16:15
יוגה נידרה/ יאנה בלגה

נתרגל יוגה נידרה - מדיטציה מונחית המחברת אותנו למקום עמוק של שקט. זמן להרפיה עמוקה, שיקום ושחרור. יוגה נידרה מאפשרת להגיע למצב ייחודי בין שינה לערות, בו הגוף רגוע לחלוטין והמתרגל ממקד את המודעות פנימה לשם התחברות עם רבדים עמוקים, שחרור ממתחים והשגת הרמוניה ואיזון עם עצמינו והסביבה .

מכירת הכרטיסים ב-3 פעימות

כמות הכרטיסים מוגבלת 

 פעימה ראשונה 

עד ה28 במאי או עד גמר 108 הכרטיסים הראשונים

לקהל הרחב - 295 ש"ח

לחברי ארגון מורי היוגה/ יוגה תרפיה ישראל- 245 ש"ח

פעימה שניה

עד ה11 ביוני או עד גמר 108 כרטיסי פעימה שניה

לקהל הרחב - 345 ש"ח

לחברי ארגון מורי היוגה/ יוגה תרפיה ישראל- 295 ש"ח

פעימה אחרונה

מחיר כרטיס לכנס החל מה11 ביוני ועד גמר המלאי

לקהל הרחב - 395 ש"ח

לחברי ארגון מורי היוגה/ יוגה תרפיה ישראל - 345 ש"ח

לקריאת התקנון ותנאי הביטול

hand on heart group meditation

"תודה על הארגון, על היוזמה, על זה שאתן שותפות לתהליך של הקמת קהילה ובית לכל העוסקות בתחום. היה כנס מפרה ופשוט נהדר! מתרגשת להמשך הדרך....

וכמובן תודה לכל מי שלימדה בכנס, מריגשה אחרי טבילה באמבטיה של סאטווה..."

"היה מצויין, מלמד, מעשיר, עם הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר. כל הכבוד לכן"

"כנס נפלא, אחד הטובים שהייתי"

"היה מושלם! בנוי כהלכה מתרגול הבוקר אל ההרצאות ואל תיאורי המקרה. היה מגוון ועשיר מבחינת נושאים ותחומים ועם זאת גם הכל התחבר בקסם היוגה."

"היה כנס מדהים ומעורר השראה ורצון לעוד"

שותפים לדרך וחסויות

לוגו זוהר את נאמן.png

חוץ משפע התכנים, יחכו לכן בכנס גם

תפריט בריאה.jpg
לוגו בריאה.jpg

דוכן אוכל של "בריאה"

שתמכור אוכל בריא, מזין וטרי, מעשה ידיה.

 

תפריט:

 כריכים לבחירה- 30 שח

1. חביתת ירק, טחינה וירקות. 
2. גאודה עם חמאת עשבי תיבול חסה ועגבניה.
3. גבינה טבעונית, ירקות קלויים ופסטו. 


ארוחות טבעוניות מוכנות בקופסה 1 ליטר לבחירה- 60 שח
1. סלט ריינבואו: איטריות שעועית, טופו, ירקות, ירוקים ורוטב בוטנים בצד.
2. סלט ירושלמי: גרגירי חומוס, חציל קלוי, קינואה ירוקה עם שקדים, וסלט כרוב. מטבוחה בצד.
3. אורז מלא עם טופו צלוי, עם שרי וזוקיני, פטריות, בצל סגול וגמבה . סלט מלפפון, כרוב, גזר. 
        טחינה בצד. 


קופסאות של לביבות זוקיני, 6 יחידות במנה - 30שח 
קופסאות של פלאפל מש, 6 יחידות במנה - 30שח
קופסה של אנטיפסטי עם קראמבל מלוח ופסטו - 25 שח

 

קינוחים

 מוס שוקולד טבעוני, 25 שח
פודינג צ'יה וקולי פירות יער, 20 שח  
מאפינס שוקולד. 15 שח
כדורי שוקולד 3 ב 10
כדורי תמרים 3 ב 10

קרדיטים:

צלמת התמונות המוכשרת: יובל כהן 

 

קרדיט ליוצרי הוקטורים מעלה:

<a href="https://www.flaticon.com/free-icons/help" title="help icons">Help icons created by Freepik - Flaticon</a>

<a href="https://www.flaticon.com/free-icons/toolbox" title="toolbox icons">Toolbox icons created by nawicon - Flaticon</a>

<a href="https://www.flaticon.com/free-icons/knowledge" title="knowledge icons">Knowledge icons created by Freepik - Flaticon</a>

<a href="https://www.flaticon.com/free-icons/goal" title="goal icons">Goal icons created by Freepik - Flaticon</a>

<a href="https://www.flaticon.com/free-icons/inspiration" title="inspiration icons">Inspiration icons created by monkik - Flaticon</a>

bottom of page