היוגה תרפיסטים והמורים המשתתפים

לפי סדר ההצגה בכנס

גלית לוין.jpg

גלית לוין

גלית לוין מייסדת עמותת ומכללת קדן וקליניקה 'לבריאות' המתמחה בטיפולי יוגה תרפיה. 

אני מכשירה מורים ליוגה, מטפלים ביוגה תרפיה, ומנחי מדיטציה ומעבירה קורסים וסדנאות בארץ ובעולם.

לאתר עמותת קדן

michal yarkoni (140).jpg

מיכל ירקוני

מטפלת בגישת ®Body Mind Centering, מטפלת בשיטת Somatic Experiencing® מורה בכירה ליוגה ויוגה תרפיסטית מוסמכת. (C-IAYT). משנת 2004 מנחה סדנאות אנטומיה ותנועה התפתחותית למתרגלים ומורים ליוגה ברחבי הארץ. עוסקת בהוראת יוגה ו®BMC למורים ליוגה ומטפלי גוף-נפש מתחומים שונים.

יסדה ומובילה ביחד עם שותפתה רייצ׳ל קרנצמן את בית הספר ליוגה תרפיה גוף-תבונה, תוכנית הכשרה תלת שנתית להכשרת מטפלים ביוגה תרפיה המוכרת על ידי הארגון הבינ״ל ליוגה תרפיה.

משלבת יוגה תרפיה במערך הפסיכיאטרי של בית חולים "העמק" בעפולה במסגרת מרפאת חוץ של משרד הבטחון לתמיכה בהלומי קרב.

מטפלת במנעד רחב של אתגרים גופניים ונפשיים באמצעות שילוב של כלים ממסורת היוגה,BMC® וSomatic Experiencingâ. 

www.wisdombodyoga.com

תמר מרנין.png

תמר מרנין

מורה ליוגה מזה 30 שנה, מכשירה מורים ליוגה, מומחית ליוגה תרפיה ומעבירה סדנאות הקשורות לפילוסופיה של היוגה.

למדה אצל א.ג. מוהן (תלמיד של קרישנמצריה).

לאתר האינטרנט של תמר

חן אורבך.jpg

חן רוזנר אורבך

מתרגלת 20 שנים ומורה בכירה לויג'ננה יוגה ומטפלת ביוגה (יוגה לשיקום מערכת שריר שלד, יוגה לליווי מתמודדים עם סרטן וכרגע בשלבים סופיים של הכשרה בקורס התלת שנתי של יוגה גוף תבונה (באישור ה IAYT).

חן חברה בועד המנהל של ארגון מורי היוגה בישראל, ומובילה את תהליך ההכרה של הארגון בתחום היוגה תרפיה כתחום מקצועי.
חן תספר על מצב היוגה תרפיה בארץ ובעולם, ועל הכיוונים אליהם היא שואפת להוביל את התחום בארץ.

לאתר האינטרנט - אורבך בית לבריאות

איריס קליין.jpg

איריס קליין

איריס קליין מתרגלת, לומדת ומלמדת יוגה ויוגה תרפיה כשני עשורים. היא תלמידה ותיקה, אישית וקרובה של א.ג. מוהן (תלמידו המסור במשך 18 שנותיו האחרונות של קרישנמצ'ריה), אשתו אינדרה וגם ילדיהם ניתייה ודר' גאנש מוהן.

איריס מכשירה, באלהיוגה, מורים ליוגה וליוגה תרפיה, מטעם ארגון סווסטה יוגה, אותו יסדו המוהנים והמוכר על ידי הארגון האמריקאי יוגה אליאנס.

עיקר עבודתה והתמחותה של איריס היא בליווי אישי, והוראה פרטנית לאנשים עם רקע, צרכים, קשיים ומטרות מגוונים מאוד. באלהיוגה איריס מלמדת קבוצות יומיות של יוגה תרפיה.

האתר הבינלאומי של סווסטה יוגה 

 

סווסטה יוגה תל אביב

ציפי נגב.JPG

ציפי נגב

בעלת B.A בפילוסופיה וספרות, בוגרת תכנית שוורץ לגיל הרך, בוגרת תכנית להנחיית קבוצות הורים של משרד החינוך, בוגרת הקורס לטיפול בטראומה בטכניקת Somatic Experiencing.

מכשירה מורים ליוגה מעל ל- 35 שנה.

מפתחת גישה ייחודית לתרפיה דרך היוגה בשם "יוגה של המרחבים והמעמקים ". דרך הפנמה גופנית, רגשית ומנטאלית של הפילוסופיה והפסיכולוגיה של היוגה אנו מתחברים להווייתנו, מרפאים מכאובים ורוכשים כלים לתמוך בתהליכי ריפוי. 

סיימה בשנת 2017 קדנציה שנייה בתפקיד יו"ר ארגון מורי היוגה בישראל ופועלת לקידום היוגה והיוגה כתרפיה.

לאתר האינטרנט של ציפי

לערוץ היוטיוב של ציפי

Sw Yogaratna on Om beach.JPG

סוואמי יוגרנטה

סוואמי יוגרנטה היא אזרחית אוסטרליה במקור וכיום אזרחית הודו. הקימה את Shankar Prasad Ashram, שממשיך אחר המסורת של Satyananda Bihar Yoga. אורחים, מתנדבים וכל מי שבמסעו הרוחני מוזמנים להגיע ולהשתתף בקורסים השונים, לעבוד ולפתח את עצמם ואת האשרם ופרויקטים קהילתיים שלו, כמו חקלאות אורגנית, שיקום כלבים משוטטים, ניקוי פסולת ועוד. מאז מגפת ה- Covid 19, סוומיג'י מעניקה יוגה נידרה מקוונת, צ'אנטינג טקסי אש וקורסים אחרים, בחינם. תרגולי היוגה נידרה, המדיטציות והפרניאמות של סוומיג'י זמינות גם באפליקציית Eka Meditation.

לאתר האינטרנט של האשרם

לעמוד הפייסבוק 

לעמוד האינסטגרם

Eka Meditation App

%D7%91%D7%A8%D7%A7_edited.jpg

ברק פליישר

מורה ליוגה עם התמחות ביוגה תרפיה. התחיל את ההכשרה שלו בשנת 2004 בקורס מורים לויני יוגה במכון ווינגייט. בשנת 2007 הוסמך כמורה ליוגה על ידי מאסטר שיטה DESIKACHAR  בצ'נאי, הודו.

השתתף בקורסים מתקדמים בהוראת יוגה ויוגה תרפיה עם DESIKACHAR ומורים בכירים נוספים בהודו ובאירופה.

מלמד יוגה ויוגה תרפיה בתל אביב והסביבה, רכז קורס מדריכים ליוגה בביה''ס למאמנים ולמדריכים במכון ווינגייט ומעביר סדנאות העשרה ביוגה תרפיה למורים ליוגה.

לאתר האינטרנט של ברק

1רייצל.png

רייצל קרנצמן

רייצ'ל קרנצמן, פיזיותרפיסטית, מורה בכירה ליוגה ויוגה תרפיסטית מוסמכת.

רייצ'ל עלתה לישראל ב-2013. בארה"ב היא יסדה את Embody Physical Therapy and Yoga  בסאן דיאגו וארגנה כנסי "יוגה ברפואה" בשביל המרכז לרפואה משולבת באוניברסיטת קליפורניה סאן דיאגו.

היא הוציאה לאור את ספריה "Yoga for a Happy Back: A Teacher's Guide to Spinal Health" במאי 2016 ו- "Scoliosis and The Art of Letting Go" בספטמבר 2016.

בוגרת אוניברסיטת מיקגיל, רייצ'ל סיימה קורס מורים ליוגה 2000 שעות עם אדיל פלקיבלה במכללת יוגה פורנה ולמדה באופן אינטנסיבי עם ג'ודית' האנסון לאסטור.

יסדה ומובילה ביחד עם שותפתה מיכל ירקוני את בית הספר ליוגה תרפיה גוף-תבונה, תוכנית הכשרה תלת שנתית להכשרת מטפלים ביוגה תרפיה המוכרת על ידי הארגון הבינ״ל ליוגה תרפיה.

זהר.jpg

ד"ר זהר פישמן

רופאה וטרינרית, תלמידה ומורה של ויג׳נאנה יוגה. הליכה במקביל בשני תחומים רחבים ושונים אפשרה לי להתעמק בפיזיולוגיה ובעיקר בנוירולוגיה שמאחורי האימון היוגי. להבנות מהאימון אני מוצאת סימוכין בספרות הרפואית ובמחקרים מדעים. עבורי הנוירולוגיה היא השפה בה אני מבינה את מהות האימון. 

אני מאמינה ביכולת הטרנספורמטיבית של היוגה כאימון מוחי, ובחשיבות ההסתכלות על התרגול כמעצב את מערכת העצבים כבסיס לשינוי.

בשנים האחרונות אני מעבירה הרצאות, סדנאות, וקורסים ארוכים המתמקדים באספקטים שונים של הקשר בין יוגה ונוירולוגיה. המפגשים מתקיימים ברחבי הארץ, במרכזי יוגה וכן בכנסים. הסדנאות מותאמות לקהלים שונים: לקהל הרחב, ליוגיסטים או למורים ליוגה ומטפלים.

לאתר האינטרנט של זהר

תומר נופים.jpg

תומר נופים

הולכת בדרך היוגה כ-20 שנים ומורה לאשטנגה ויניאסה יוגה בעשר השנים האחרונות.

מפתחת ומפעילת מרכז הרגעה פיזי-נפשי-רוחני בבית חולים פסיכיאטרי 'אילנית' המבוסס על כלים ולימוד הנגזרים היישר מהיוגה סוטרות בארבע השנים האחרונות.

כמו כן, מטפלת באופן פרטי וקבוצתי בהפרעות נפשיות שונות בסטודיו הביתי.

 

בנוסף, מלמדת קורסי מטפלים בבית החולים לצוות המטפל וקורסי הדרכה ללימוד כלי הרגעה, טיפול ואיזון נפשי למורים ליוגה, תנועה, עו"ס וכדומה. 

קורסים אלה כוללים העמקה ולימוד פילוסופי מעשי דרך היוגה סוטרה של פטנג-לי. 

בימים אלה כותבת ספר המרכז את עבודתה הטיפולית ופיתוחה בתחום בריאות הנפש.

בפייסבוק תומיוגה - יוגה ופילוסופיה פרקטית

פורטרט סיגל ביבר.JPG

סיגל ביבר

מורה ליוגה, מדיטציה, פילוסופיה של היוגה  ויוגה תרפיה. מתמקדת בעבודה עם מתמודדים עם מחלת הסרטן ותהליך ההחלמה הרב רבדי המיוחד להם, עקב המפגש עם שבריריותו וסופיותו של האדם.

 

מקימה ומנהלת עם שירה נהלוני גליקסברג את תוכנית התאמת אימון היוגה למתמודדי סרטן במכללה האקדמית וינגייט, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן.

 

מרצה על צמיחה מתוך משבר ועל מקומו של המוות כחלק בלתי נפרד מחיינו. בעלת בלוג "על החיים ועל המוות" העוסק בידע ישומי מתוך הפילוסופיה של היוגה בחיי היום יום.

לאתר של סיגל

לעמוד הפייסבוק של סיגל - צומת לב: בימה תרפיה יוגה

שרון רוט.JPG

שרון רוט

ת 46, מורה בכירה לויג'נאנה יוגה ומתאמנת בה מזה 22 שנה, תלמידתה של אורית סן גופטה.

לצד הוראת היוגה במסגרת של שיעורים, קורסי העמקה וריטריטים, מלמדת גם סדנאות בתחום הבריאות ההוליסטית, שם שמה דגש על האפשרות שלנו לרפא את עצמנו ולהעצים את בריאותנו – גוף, לב, תודעה, רוח.

 

בעלת הכשרה כעו"ס קלינית ועבדה שנים  רבות עם אוכלוסיות אשר סובלות ממצבי ניתוק ושוליות חברתית וכלכלית, בעיקר ברחוב, אך גם במסגרות פורמליות.

 

בשנת 2017 ייסדה עם ליאורה קסל את פרוייקט "יוגה לכל", העוסק בהבאת אימון היוגה לבתי הסוהר ולאוכלוסיות קצה נוספות בישראל. 

לאתר "יוגה לכל"

שי קפלן.jpeg

שי קפלן

מורה מוסמכת לאיינגאר יוגה מטעם מוסד רמאמאני איינגאר בפונה, הודו. 

שי ייסדה ומרכזת את תחום היוגה הטיפולית במרכז הרפואי-שיקומי 'רעות' בתל אביב ושותפה להקמת ופיתוח "BIG בקהילה", פרויקט ייחודי בו נפתחים שיעורי יוגה שיקומיים וטיפוליים בפריפריה, עם מורים אותם היא מלווה ומדריכה. שילוב היוגה במרכז הרפואי 'רעות' הוא ניסיון חלוצי מוצלח בישראל ובעולם לאחד את חכמת היוגה העתיקה עם חדשנות הרפואה הקונבנציונאלית במטרה להביא לתהליך שיקום וריפוי הוליסטי ואפקטיבי.  

שי זכתה ללמוד יוגה טיפולית בהדרכתם של יוגאצ'אריה ב.ק.ס איינגאר וביתו וממשיכת דרכו, ד"ר גיתה ס. איינגאר, שתמכו וליוו את הקמת ושילוב מערך היוגה במסגרת הממסד 

מירה.JPG

מירה ארצי פדן

מפתחת שיטת "יוגה נשית". מורה בכירה ליוגה, תלמידה של גילה ציון. 

רכזה במשך שנים את קורסי היוגה להיריון ולאחר לידה בבית הספר למאמנים בוינגייט, חברה בארגון מורי היוגה, מרכזת ומלמדת קורסי הוראת "יוגה נשית" למורות ליוגה ב"מיוגהג'ים-כפר סבא". 

למעלה מעשור, מרכזת ומלמדת קורסי מורות בכירות ליוגה נשית, מלמדת חוגי "יוגה נשית", מלמדת ביחד עם דר' אחינעם לב שגיא קורס ייחודי ופורץ דרך למורות היוגה הנשית: "יוגה נשית רפואית".

יו"ר ועדת האתיקה של ארגון מורי היוגה.מקדמת ותומכת קהילת מורות יוגה נשית בכל רחבי הארץ המונה למעלה מ – 300 מורות.

ממחברות רב המכר  "טבעי ללדת", בהוצאת כתר. מחברת רב המכר "יוגה נשית - בריאות האישה בדרך היוגה" שתורגם לשפה האנגלית. 

מלמדת במסגרות רבות בארץ ובעולם, כולל קורסי תרגול און ליין - "נשית ברשת"


לאתר היוגה הנשית

לפייסבוק היוגה הנשית